Glavni igralci na kvalifikacijah za sredozemski del Capcom Pro Tour-ja

Najważniejsze postacie na turnieju Capcom Pro Tour Midwest kwalifikacje

Ko poteka redna sezona Capcom Pro Tour, ne smemo pozabiti na dogajanje na prvem profesionalnem krogu za Street Fighter 6. Sedaj, ko smo dosegli finalnih osem kvalifikacij CPT ZDA / Kanada Midwest, si oglejmo bolj podrobno like, ki so se pojavili na tem turnirju.

Eden od glavnih presenečenj vikenda je bil Hamad, ki je uspel doseči finalnih osem z likom E. Honda in pokazal neverjetno spretnost. Vendar ni bil edini sumo borka, ki je dosegel uspeh. Jewelman in DiabloHR, igralca, ki tudi uporabljata sumo like, sta se uvrstila med trideset najboljših.

V turnirju je bilo tudi trije liki Lily, čeprav je ElChakotay z njo dosegel največ uspeha in komajda ni uspel priti v finalnih osem. Na žalost se sanje o zagotovitvi mesta v Capcom Cup zdijo uničene, saj ostajajo samo še zadnje možnosti prekvalifikacij.

Kljub temu je zelo verjetno, da bo drug tekmovalec Lukea pripeljal do finalov v regiji Midwest.

Protagonist SF6 je bil nedvomno najbolj priljubljen, saj se je uvrstil v top 32 skupno šestkrat.

Zanimivo je, da se je pet od njih uvrstilo v top dvanajst, in trije še vedno imajo možnost zagotoviti mesto v finalnih osmih – YC|ZachInABox, DualKevin in Joe Umerogan.

Na splošno smo videli 14 različnih likov v top trideset dva turnirja, vključno s devetimi ponovitvami. Glede na to, da se je za to zadnjo CPT prireditev prijavilo več kot 580 igralcev, ti statistični podatki predstavljajo približno 5% udeležencev.

Na žalost to pomeni, da se liki A.K.I., Rashid, Jamie, Manon, Zangief in Guile niso pojavili v zgornjih odsekih lestvice.