Ed Cooley i Kim English prowadzą Friars do zwycięstwa przeciwko Georgetown Hoyas

W sobotnie popołudnie na boisku Providence College doszło do efektownego starcia pomiędzy drużyną Friars a Georgetown Hoyas. Ostatecznie to zespół z Providence zwyciężył 84-76, w dużej mierze dzięki wyśmienitej grze Devina Cartera, który zdobył 29 punktów, oraz Joshu Oduro, który dorzucił 22 punkty.

Decydującymi momentami spotkania była seria Cartera w ostatnich minutach meczu. Gracz Friars zdobył punkty zarówno ze skradzionych piłek, jak i za trójki, dominując zarówno w ataku, jak i w obronie. Jego skuteczność wyniosła imponujące 10-14 z gry. Ponadto, Carter zanotował także cztery przechwyty i zablokował dwa rzuty.

Trener Kim English wyraził dumę z postawy swojego zespołu, który wytrzymał silny atak Georgetown w drugiej połowie i znalazł sposób na odniesienie zwycięstwa w kluczowych momentach spotkania. Dzięki skutecznym akcjom Cartera i Oduro Friars byli w stanie odwrócić losy meczu na swoją korzyść.

Podczas spotkania, kibice Friars nie darzyli sympatią byłego trenera Eda Cooleya, co dało się odczuć w personalnych okrzykach pod jego adresem.

W pierwszej połowie to Georgetown objął prowadzenie, ale dzięki dynamice Cartera i celnej grze Oduro, Friars odzyskali kontrolę nad meczem i zakończyli pierwsze 20 minut przy prowadzeniu 37-33.

Druga połowa była znacznie bardziej efektowna, z obiema drużynami wymieniającymi się punktami i prowadzeniem. Carter dokonał wielu kluczowych akcji w końcówce meczu, umożliwiając Friars odniesienie zwycięstwa.

Ostatecznie, Providence College poprawiło swoje bilans na 14-6 (5-4 w konferencji Big East), podczas gdy Georgetown spadło do 8-12 i 1-8 w konferencji.

Następny mecz czeka Friars na wyjeździe przeciwko liderowi rasyfikacji, drużynie UConn Huskies.

Frequently Asked Questions (FAQ)

1. Kto zdobył najwięcej punktów w meczu między Providence College a Georgetown Hoyas?
Devin Carter zdobył 29 punktów, a Joshu Oduro zdobył 22 punkty.

2. Jaka była skuteczność strzałów Cartera w meczu?
Carter miał imponującą skuteczność 10-14 ze strzałów.

3. Jakie role odegrali Carter i Oduro w wyniku meczu?
Carter i Oduro grali kluczowe role w zwycięstwie drużyny Friars. Carter zdobywał punkty, skradając piłki i blokując rzuty, dominując zarówno w ataku, jak i obronie. Oduro również zdobył wiele punktów, wspierając zespół.

4. Jak ocenił trener Kim English postawę swojego zespołu w meczu?
Trener Kim English wyraził dumę z postawy swojego zespołu i podkreślił, że Friars wytrzymał silny atak Georgetown i znalazł sposób na zwycięstwo w kluczowych momentach spotkania.

5. Jaki był wynik meczu i jak to wpłynęło na bilans obu drużyn?
Providence College wygrało mecz 84-76, poprawiając swój bilans na 14-6 (5-4 w konferencji Big East), podczas gdy Georgetown spadło do 8-12 i 1-8 w konferencji.

6. Jaki będzie następny mecz drużyny Friars?

Definitions:

– Providence College: Providence College (Uniwersytet Providence) – amerykańska uczelnia wyższa znajdująca się w Providence, Rhode Island.

– Georgetown Hoyas: Georgetown Hoyas (Hoyas z uniwersytetu Georgetown) – drużyna koszykarska reprezentująca Georgetown University w Waszyngtonie.

– Devin Carter: Devin Carter – zawodnik koszykarski, który zdobył 29 punktów w meczu dla drużyny Friars.

– Joshu Oduro: Joshu Oduro – koszykarz, który zdobył 22 punkty dla drużyny Friars.

– Big East: Big East – konferencja sportowa skupiająca uczelnie na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.