Katie Ledecky ovládá semifinále 200 volný způsob; Bella Sims se nedostala mezi finalisty

V nádherném zobrazení sportovního výkonu Katie Ledecky dominovala semifinálový závod na 200 metrů volný způsob v rámci americké olympijské kvalifikace. Po již zajištění své účasti v olympijském týmu ve 400 metrů volný způsob, Ledecky se vrátila do bazénu a pohodlně si zajistila nejlepší čas ve 200 metrů volný způsob.

S úctyhodným časem 1:56.18 Ledecky předčila své soupeřky a upevnila si svou pozici jako favoritka v tomto závodě. Paige Madden a Claire Weinstein také podaly silné výkony ve svém rozběhu, ale čas Ledecky překonal obě o významný rozdíl.

Zatímco úspěch Ledecké byl očekáván, překvapení přišla s významnou absencí ze semifinále. Bella Sims, která byla v americké reprezentaci pravidelně přítomna poslední tři roky, nedokázala postoupit. Sims dříve sloužila jako náhradnice ve štafetě na olympiádě v roce 2021 a dobře si vedla na mistrovství světa 2022 a 2023. Její výsledky v Indianapolis však byly zklamáním, skončila na 19. místě ve 400 metrů volný způsob a na 17. místě ve 200 metrů volný způsob.

Katie Grimes, která se odhlásila ze 400 metrů volný způsob, aby se mohla soustředit na nadcházející závody, si zajistila místo ve semifinále s sedmým místem. Zůstává nejisté, zda Grimes bude pokračovat ve 200 metrů volný způsob nebo se zaměří na 400 metrů polohový závod, který je jejím nejsilnějším závodem.

Další pozoruhodné výkony zahrnují Madi Mintenko, která překvapila všetmch osmým místem, a Alex Shackell, který skončil devátý. Skutečnost, že Shackell odstoupil ze finále ve 100 metrů motýlek ve prospěch 200 metrů motýlek, přidává napětí k jejím šancím na zajištění místa ve štafetovém závodě volný způsob na olympiádě v Paříži.

Soutěž se vyostřuje, Katie Crom, Chloe Stepanek, Gabby DeLoof, Abby Carlson, Micayla Cronk, Simone Manuel a Camille Spink všechny postoupily do semifinále, s cílem zajistit si svá místa v olympijském týmu.

Scéna je připravena pro intenzivní bitvu ve 200 metrů volný způsob semifinále, kdy tito talentovaní plavci bojují o svou šanci reprezentovat Spojené státy na olympijské scéně.