Niezapomniane powitanie dla Eda Cooley’a w Providence

Fani Providence College dali upust swojej złości w stosunku do byłego trenera Providence, Eda Cooley’a, podczas meczu z Georgetown Hoyas. Mimo to, Providence zdołało odrobić straty w ostatnich dwóch minutach i wygrać 84-76. Devin Carter zdobył 11 z 29 punktów w ostatnich minutach, co przyczyniło się do zwycięstwa Providence.

Choć Cooley był obiektem przekleństw i kpiny już od samego początku meczu, to dopiero seria punktów Cartera pozwoliła Friars na zamknięcie tego nieprzyjemnego powitania dla ich byłego trenera. Cooley, rodowity mieszkaniec Providence, który był trenerem Friars przez 12 sezonów przed odejściem do Georgetown, wskazał na atmosferę w hali jako jedną z najtrudniejszych do gry w całych Stanach Zjednoczonych.

Georgetown prowadziło 69-66 po kolejnych trójpunktowych rzutach Ismaela Massouda i Jadena Eppsa, ale Providence nie poddało się. Carter zdobył trzy punkty, dając Friars prowadzenie, a następnie skradł piłkę Jayowi Heathowi i zdobył punkt. Heath został ukarany faulem flagrantem, co dało Providence dwa wolne rzuty i piłkę. Carter trafił oba rzuty, a następnie Oduro zdobył dwa kolejne wolne rzuty, zwiększając przewagę Providence do ośmiu punktów.

Ostatecznie Providence wygrało trzeci z rzędu mecz, a Oduro zdobył 22 punkty. Georgetown mimo porażki może być zadowolone z występu Eppsa, który zdobył 26 punktów.

Ed Cooley opuścił Providence w zeszłym roku, aby przejąć drużynę Georgetown po zwolnieniu legendarnego Patricksa Ewinga. Fani Providence nie przyjęli tego dobrze i przypomnieli to Cooleyowi podczas sobotniego spotkania. Mimo tego trudnego powitania, trener zachował klasykę, doceniając atmosferę i wdzięczny za lata spędzone w Providence.

Providence osiągnęło wiele pod wodzą Cooley’a, dochodząc między innymi do Sweet 16 oraz zajmując 13. miejsce w rankingu Associated Press w 2022 roku.

Następny mecz Georgetown odbędzie się już 3 lutego przeciwko Marquette, podczas którego będą starali się zakończyć pięciomeczową passę porażek. Z kolei Providence podejmie lidera rankingu, UConn, w środę.

FAQ

1. Kto był obecny trenerem Providence College?
Obecnie Providence College nie ma stałego trenera, ale w przeszłości był nim Ed Cooley.

2. Kto wygrał mecz pomiędzy Providence College a Georgetown Hoyas?
Providence College wygrało mecz z Georgetown Hoyas wynikiem 84-76.

3. Kto był najskuteczniejszym zawodnikiem Providence College w ostatnich minutach meczu?
Devin Carter zdobył 11 z 29 punktów Providence College w ostatnich minutach, przyczyniając się do zwycięstwa z Georgetown Hoyas.

4. Jakie były reakcje fanów Providence College w stosunku do Eda Cooley’a?
Fani Providence College wyrazili swoją złość i kpili z Eda Cooley’a, byłego trenera Providence College, podczas meczu z Georgetown Hoyas.

5. Kim jest Ed Cooley?
Ed Cooley to były trener Providence College i obecny trener drużyny Georgetown Hoyas.

6. Jakie osiągnięcia było w stanie osiągnąć Providence College pod wodzą Eda Cooley’a?
Przy trenerze Edzie Cooley’u, Providence College osiągnęło wiele sukcesów, między innymi dochodząc do Sweet 16 oraz zajmując 13. miejsce w rankingu Associated Press w 2022 roku.

Definicje

– Friars: Przydomek drużyny sportowej Providence College.
– Trener: Osoba odpowiedzialna za zarządzanie i szkolenie drużyny sportowej.
– Trójpunktowe rzuty: Rzuty oddawane z zewnątrz koła trzypunktowego w koszykówce, które dają trzy punkty.
– Faulem flagrantem: Poważne naruszenie zasad gry, które może prowadzić do dyskwalifikacji zawodnika, a drużynie przeciwnika daje dwa wolne rzuty i piłkę.
– Associated Press: Międzynarodowa agencja prasowa, która dostarcza różne wiadomości i informacje z całego świata.